AutoCAD Architecture – tai specializuota programinė įranga, sukurta AutoCAD pagrindu ir pagrįsta naujomis technologijomis, skirta architektams ir konstruktoriams. Specializuoti architektūrinio projektavimo instrumentai leidžia padidinti darbo tikslumą ir efektyvumą bei pagreitinti projektinės dokumentacijos paruošimą.

Programoje AutoCAD Architecture integruoti ir išplėsti galingi AutoCAD projektavimo įrankiai, kurių pagalba nesudėtinga kurti parametrinius architektūrinius bei konstrukcinius pastatų ir statinių modelius. Programoje įdiegti ne tik architektūriniai, bet ir vizualizacijos įrankiai, leidžiantys sukurti realistinį projekto vaizdą. 

Programoje AutoCAD Architecture projektą galima lengvai ir greitai redaguoti bet kurioje projektavimo stadijoje, o dėl plataus DWG failų naudojimo AutoCAD Architecture vartotojams yra paprasta ir lengva bendradarbiauti su kitų sričių specialistais.

Patalpų dokumentacija

Funkcija „Roombook” leidžia priskirti paviršiams įvairius apdailos tipus, o paskui apskaičiuoti sienų, grindų, lubų apdailos apimtis bei patalpų perimetrus ir baldų elementus. Programoje AutoCAD Architecture galima sudaryti kiekvieno paviršiaus detalizuotą specifikaciją ir eksportuoti duomenis į Microsoft Excel lentelę arba DWF failą programoje Autodesk Quantity Takeoff (QTO) sąmatų sudarymui.

Sluoksnio pagrindinių komponentų atvaizdavimas

Dialogo lange “Display Properties” galima reguliuoti atskirų komponentų matomumą brėžinyje. Atvaizduojamiems komponentams galima priskirti sluoksnį esamo pagrindinio stiliaus pagrindu, o tai padeda paruošti labiau suderintą dokumentaciją.  

Skaidrumo režimas

Lengvai naudojami skaidrumo kontrolės instrumentai leidžia nustatyti atvaizdavimo parametrus kiekvienam komponentui.  

Optimizuotos specifikacijų lentelės

Išplėstinės specifikacijų sudarymo funkcijos leidžia apjungti duomenis ir pateikti tarpinius rezultatus, koreguojant lenteles pagal projektinių užduočių vykdymą. Lentelių duomenis galima apjungti, formatuoti, pateikti tarpinius rezultatus skirtinguose lygiuose, o taip pat eksportuoti specifikacijas į Microsoft Excel.  

Bibliotekų ir katalogų perkėlimas

Vartotojiškų nustatymų dialogo langas leidžia lengviau perkelti komponentų bibliotekas iš ankstesnių versijų į AutoCAD Architecture. Visi nauji bibliotekų nustatytmai automatiškai pritaikomi perkeliamiems katalogams.  

Naujos komponentų brūkšniavimo galimybės

Atsirado nauja paaiškinamųjų elementų savybė, kurios dėka brūkšniavimo pavyzdžio mastelis reaguoja į paaiškinamųjų elementų mastelio pasikeitimus. Naujoje programos versijoje galima redaguoti iš karto kelių objektų brūkšniavimą. Išplėsta brūkšniavimo instrumentų panelė atsidaro automatiškai, pasirinkus bet kurį užbrūkšniuotą elementą.  

Pagerintas Industry Foundation Class (IFC) palaikymas

Programoje AutoCAD Architecture optimizuotas Industry Foundation Class (IFC) formato palaikymas, o taip pat pratęsta BuildingSMART sertifikacija IFC failų 2x3 versijos importo/eksporto procedūroms. Patobulinti instrumentai leidžia žymiai lengviau perkelti pakeitimus iš vienos versijos į kitą.  

Patobulintas pasikeitimas geometrija

Šis patobulinimas padeda tęsti darbą dar neužbaigus generuoti brėžinio. Vartotojui nereikia laukti generavimo pabaigos, it tai leidžia dirbti žymiai efektyviau.