Autodesk Revit MEP – tai specializuota parametrinė inžinerinio projektavimo programinė įranga, sukurta BIM technologijos pagrindu.

Pastato informacinis modelis BIM (Building Information Model) - tai skaitmeninių elementų duomenų bazė, kurioje yra patalpinta detali projekto informacija ir pats objekto modelis. BIM duomenų bazėje tiksliai atvaizduojamos fizinės, funkcinės ir informatyvios projekto charakteristikos bendroje trimatėje aplinkoje. Tai leidžia visiems projekto dalyviams efektyviai ir veiksmingai tikrinti, derinti, peržiūrėti ir perduoti visą projekto informaciją į vieną statinio informacinį modelį, tuo pačiu sumažinant projektavimo darbų bei dokumentacijos kiekį.

Autodesk Revit MEP – tai specializuota programinė įranga inžinieriams, skirta šildymo, vėdinimo, vandentiekio ir nuotekų sistemoms bei elektros instaliacijai projektuoti. Programinėje įrangoje įdiegta pažangi technologija suteikia vartotojams optimalius instrumentus inžinerinių sistemų projektavimui ir eksploatacinių charakteristikų skaičiavimui, kas leidžia priimti pagrįstus sprendimus.

Programa Autodesk Revit MEP apima visas inžinerines sritis: elektrotechnikos, šildymo, vėdinimo, kondicionavimo, priešgaisrinės, nuotekų, vandentiekio. Vienoje programoje įdiegtos visos pastato inžinerinės sistemos.

Programoje Autodesk Revit MEP įdiegti funkcionalūs instrumentai, leidžiantys panaudoti architektūrinius ir konstrukcinius modelius technologinio proceso optimizavimui; atlikti šildymo ir šaldymo apkrovų analizę; padedantys iš anksto nustatyti pastato energetines sąnaudas; generuoti trijų lygių šildymo ir šaldymo apkrovų analizes ataskaitas (paprastą, standartinę ir detalizuotą); automatiškai generuoti zonas ir kt.

Be to, programoje pateiktas platus instrumentalas informaciniam pastatų modeliavimui, ekologiškai racionaliam projektavimui, inžinieriniams skaičiavimams ir statybinės dokumentacijos paruošimui. 

Darbas su programa Autodesk Revit MEP vyksta greitai, sklandžiai, kokybiškai ir produktyviai, nes visi programos instrumentai yra lengvai ir greitai pasiekiami, programoje įdiegta patogi vartotojiška aplinka, instrumentų juosta bei untuityvios ikonos.

Programoje Autodesk Revit MEP projektavimas vyksta greitai ir koordinuotai, projektuotojas gali dirbti iškart su visu pastato modeliu, o ne su atskirais planų, fasadų bei pjūvių failais, kurie sugeneruojami automatiškai.

Programoje įdiegta parametrinių pakeitimų technologija ir funkcionalūs 3D parametrinio modeliavimo instrumentai, kas garantuoja visų susijusių projekto elementų koordinaciją – plano vaizdų ir pjūvių brėžinių specifikacijų. Programoje integruoti skaičiuotuvai padeda greitai ir lengvai keisti atskirų vamzdžių ir atšakų ar net visos sistemos vamzdžių ir ortakių matmenis.

Programoje Autodesk Revit MEP galima koreguoti modelį bet kurioje projekto stadijoje ir nesirūpinti dėl projekto brėžinių pakeitimų – visi projektiniai duomenys atnaujinami automatiškai.

Naudojant Autodesk Revit MEP programinę įrangą itin palengvėja bendradarbiavimas tarp pastato sistemų projektavimo komandos, architektų ir konstruktorių - tai padeda sumažinti pasitaikantį koordinavimo klaidų skaičių.

Programoje Autodesk Revit MEP integruoti analizės įrankiai leidžia atlikti pastato analizę ir priimti tikslesnį sprendimą, lemiantį mažesnes finansines išlaidas, padeda sukurti ekologiškai pagrįstas ir taupiai energiją vartojančias pastato inžinerines sistemas. Programoje Autodesk Revit MEP projektavimas vyksta greitai, sklandžiai, kokybiškai ir produktyviai.

rogramoje Autodesk Revit MEP galima atlikti pastato energetinio efektyvumo skaičiavimus, kas yra labai svarbu, norint šiuolaikiškomis technologijomis suprojektuoti patvarų ir ekologišką pastatą. Su Autodesk Revit MEP galima paspartinti projektavimo procesą bei efektyviai parinkti medžiagas būsimam statiniui - palyginti, kokios medžiagos yra efektyvesnės bei paskaičiuoti šilumos nuostolius. Rezultatai pateikiami tekstine ir grafine forma.

 

Fizinių medžiagų panaudojimas eksploatacinių charakteristikų analizėje

Fizinių medžiagų panaudojimas padidina eksploatacinių charakteristikų analizės, atliekamos BIM technologijos pagrindu, efektyvumą. Apribojančioms konstrukcijoms priskiriamos šiluminės ir konstrukcinės savybės. Revit elementų konstrukcinius šiluminius parametrus dabar galima eksportuoti gbXML formate ir panaudoti specializuotose skaičiavimo programose.

 

Patobulintas Revit Serveris

Revit Serveris suteikia vartotojams daugiau galimybių kontroliuoti Revit modelius, esančius centralizuotame faile. Lokalūs greitintuvai dabar gali būti prijungiami keliuose mazguose ir leidžia organizuoti Revit Serverio tinklo paskirstymą. Taip pat patobulintas darbo procesas programoje Autodesk Vault Collaboration AEC.

 

Patobulintos vizualizacijos priemonės

Programose Autodesk Revit ir Revit MEP išplėstos vizualizavimo galimybės leidžia vartotojams lengviau kontroliuoti bendrą projektų vaizdą. Nauja „Raytracing” funkcija atlieka interaktyvią vizualizaciją realiu laiku ir leidžia vaizdo ekranuose išdėstyti fotografijos elementus.   Fotografijos elementai atvaizduojami realistiniame vizualiniame stiliuje su įvairiais fono variantais, o tai leidžia paruošti aukštos kokybės prezentacinę grafiką.

 

Patobulinta tarpusavio sąveika

Programa Revit suteikia galimybę importuoti ir eksportuoti brėžinius į Bentley Microstation V7 ir V8 formatą; be to, pagerintas eksportas į DWF™ ir DWG™ formatus. Tai leidžia patikimiau ir lanksčiau atlikti darbo proceso procedūras.

 

Pagerintas Industry Foundation Class (IFC) palaikymas

Revit gavo sertifikatą, patvirtinantį suderinamumą su BuildingSMART International Industry Foundation Class (IFC) 2x3 versija. Tai reiškia, kad Revit dabar atitinka tarptautinių pramonės standartų reikalavimus, tame tarpe GSA. Eksporto modulis iš Revit į IFC, kurio išeitinis kodas yra atviras, dabar palaiko perspektyvius pramonės standartus. Vartotojas pats gali siūlyti pakeitimus eksporto į IFC procedūrai, atsižvelgiant į nacionalinių standartų reikalavimus. Dėka to, keitimasis informacija su trečiųjų šalių programomis tampa efektyvesnis.

 

Revit Exchange App Store

Revit Exchange App Store – tai interneto platforma, suteikianti patogią prieigą prie nustatymų ir bibliotekos komponentų programai Revit.

 

Patobulinti išmatavimai

Programoje Revit patobulintos matmenų sudarymo funkcijos. Naujas skersmens žymėjimo instrumentas leidžia pasirinkti ir pašalinti atskirus segmentus iš daugiasegmentinės išmatavimų grandinės. Be to, dabar segmentuose galima atvaizduoti segmentų reikšmes, lygybes ir formules.  

 

Integracija su Autodesk Cloud

Programos Revit prenumeratos vartotojai gauna supaprastintą prieigą prie integruotų Autodesk Cloud galimybių, tame tarpe vizualizacijos priemonių ir konceptualių energijos sunaudojimo skaičiavimų. Projektų vizualizavimas debesyje leidžia greičiau gauti aukštos kokybės rezultatus, o tuo metu kompiuterio resursus galima panaudoti kitų užduočių sprendimui.

 

Statybinis modeliavimas – surinkimai

Programos Autodesk Revit ir Revit MEP išplėstos statybinių surinkimų modeliavimo galimybės. Vartotojai gali patalpinti surinkimus projektiniuose lapuose, o taip pat lengvai išsaugoti surinkimo vaizdus, pašalinus originalų surinkimą. Be to, dabar surinkimus galima eksportuoti į Industry Foundation Class (IFC).