Autodesk Revit Architecture – specializuota parametrinė pastatų kūrimo programinė įranga, sukurta BIM technologijos pagrindu, kas užtikrina visapusišką pastatų realaus statybos proceso projektavimą.

Pastato informacinis modelis BIM (Building Information Model) - tai skaitmeninių elementų duomenų bazė, kurioje yra patalpinta detali projekto informacija ir pats objekto modelis. BIM duomenų bazėje tiksliai atvaizduojamos fizinės, funkcinės ir informatyvios projekto charakteristikos bendroje trimatėje aplinkoje. Tai leidžia visiems projekto dalyviams efektyviai ir veiksmingai tikrinti, derinti, peržiūrėti ir perduoti visą projekto informaciją į vieną statinio informacinį modelį, tuo pačiu sumažinant projektavimo darbų bei dokumentacijos kiekį.

Programoje Autodesk Revit Architecture įdiegta intuityvi konceptualaus projektavimo darbo aplinka palengvina sudėtingų geometrinių formų  kūrimą ir leidžia architektams ir projektuotojams tiksliau atvaizduoti projektinį sumanymą; naujas vartotojiškas interfeisas seka paskui architekto mintį, darydamas projektavimo procesą nuosekliu ir patogiu.

Ši pažangi projektavimo ir dokumentacijos generavimo programa suteikia architektams neribotą kūrybinę laisvę ir maksimalų efektyvumą, nes dauguma užduočių atliekamos automatiškai.

Programoje Autodesk Revit Architecture dirbama tik su pastato modeliu, o visi atskiri vaizdai, tokie kaip, planai, fasadai, pjūviai, 3D vaizdai ir kt., sugeneruojami automatiškai.

Programoje įdiegta parametrinių pakeitimų technologija, leidžianti visus susijusius projekto elementus (pradedant modelio planais ir baigiant vizualizacija ar brėžinių specifikacijomis) automatiškai suderinti tarpusavyje ir tokiu būdu užtikrinti viso projekto vieningumą.

Programoje Autodesk Revit Architecture galima koreguoti modelį bet kurioje projekto stadijoje ir nesirūpinti dėl projekto brėžinių pakeitimų – visi projektiniai duomenys atnaujinami automatiškai.

Darbas su programa Autodesk Revit Architecture vyksta greitai, sklandžiai, kokybiškai ir produktyviai, nes visi programos instrumentai yra lengvai ir greitai pasiekiami.

Programoje Autodesk Revit Architecture, skirtingai negu kitose projektavimo programose, modelio nebereikia braižyti linijomis, nes programoje yra tokie elementai, kaip siena, langas, durys, stogas, sija, kolona ir t.t.

Autodesk Revit Architecture programinėje įrangoje yra naudojama plati architektūrinių elementų biblioteka, kurioje visus elementus galima koreguoti arba susikurti savo nuosavus.

Programoje įdiegta parametrinių duomenų sistema ir BIM technologija leidžia architektams, konstruktoriams ir vidaus inžinerinių tinklų specialistams dirbti ties vienu projektu tuo pačiu metu.

Programoje Autodesk Revit Architecture yra galimybė sukurti projekte keletą skirtingų projekto variantų, kuriuos galima, nesudėtingai keičiant, pateikti klientui ir, vėliau pasirinkus vieną, tęsti darbą. Be papildomų pastangų pasirinktą variantą galima vizualizuoti bei atspausdinti brėžinius su automatiškai perskaičiuotais žiniaraščiais. 

Programoje Autodesk Revit Architecture įdiegtas labai galingas vizualizavimo instrumentas, kurio pagalba modelį galima paversti fotorealistiniu vaizdu 

Programoje Autodesk Revit Architecture galima atlikti pastato energetinio efektyvumo skaičiavimus, kas yra labai svarbu, norint šiuolaikiškomis technologijomis suprojektuoti patvarų ir ekologišką pastatą. Su Autodesk Revit Architecture galima paspartinti projektavimo procesą bei efektyviai parinkti medžiagas būsimam statiniui - palyginti, kokios medžiagos yra efektyvesnės bei paskaičiuoti šilumos nuostolius. Rezultatai pateikiami tekstine ir grafine forma.

 

Fizinių medžiagų panaudojimas eksploatacinių charakteristikų analizėje

Fizinių medžiagų panaudojimas padidina eksploatacinių charakteristikų analizės, atliekamos BIM technologijos pagrindu, efektyvumą. Apribojančioms konstrukcijoms priskiriamos šiluminės ir konstrukcinės savybės. Revit elementų konstrukcinius šiluminius parametrus dabar galima eksportuoti gbXML formate ir panaudoti specializuotose skaičiavimo programose.

 

Patobulintas Revit Serveris

Revit Serveris suteikia vartotojams daugiau galimybių kontroliuoti Revit modelius, esančius centralizuotame faile. Lokalūs greitintuvai dabar gali būti prijungiami keliuose mazguose ir leidžia organizuoti Revit Serverio tinklo paskirstymą. Taip pat patobulintas darbo procesas programoje Autodesk Vault Collaboration AEC.

 

Patobulintos vizualizacijos priemonės

Programose Autodesk Revit ir Revit Architecture išplėstos vizualizavimo galimybės leidžia vartotojams lengviau kontroliuoti bendrą projektų vaizdą. Nauja „Raytracing” funkcija atlieka interaktyvią vizualizaciją realiu laiku ir leidžia vaizdo ekranuose išdėstyti fotografijos elementus.   Fotografijos elementai atvaizduojami realistiniame vizualiniame stiliuje su įvairiais fono variantais, o tai leidžia paruošti aukštos kokybės prezentacinę grafiką.

 

Patobulinta tarpusavio sąveika

Programa Revit suteikia galimybę importuoti ir eksportuoti brėžinius į Bentley Microstation V7 ir V8 formatą; be to, pagerintas eksportas į DWF™ ir DWG™ formatus. Tai leidžia patikimiau ir lanksčiau atlikti darbo proceso procedūras.

 

Pagerintas Industry Foundation Class (IFC) palaikymas

Revit gavo sertifikatą, patvirtinantį suderinamumą su BuildingSMART International Industry Foundation Class (IFC) 2x3 versija. Tai reiškia, kad Revit dabar atitinka tarptautinių pramonės standartų reikalavimus, tame tarpe GSA. Eksporto modulis iš Revit į IFC, kurio išeitinis kodas yra atviras, dabar palaiko perspektyvius pramonės standartus. Vartotojas pats gali siūlyti pakeitimus eksporto į IFC procedūrai, atsižvelgiant į nacionalinių standartų reikalavimus. Dėka to, keitimasis informacija su trečiųjų šalių programomis tampa efektyvesnis.

 

Revit Exchange App Store

Revit Exchange App Store – tai interneto platforma, suteikianti patogią prieigą prie nustatymų ir bibliotekos komponentų programai Revit.

 

Patobulinti išmatavimai

Programoje Revit patobulintos matmenų sudarymo funkcijos. Naujas skersmens žymėjimo instrumentas leidžia pasirinkti ir pašalinti atskirus segmentus iš daugiasegmentinės išmatavimų grandinės. Be to, dabar segmentuose galima atvaizduoti segmentų reikšmes, lygybes ir formules.  

 

Integracija su Autodesk Cloud

Programos Revit prenumeratos vartotojai gauna supaprastintą prieigą prie integruotų Autodesk Cloud galimybių, tame tarpe vizualizacijos priemonių ir konceptualių energijos sunaudojimo skaičiavimų. Projektų vizualizavimas debesyje leidžia greičiau gauti aukštos kokybės rezultatus, o tuo metu kompiuterio resursus galima panaudoti kitų užduočių sprendimui.

 

Darbo su laiptais funkcijos

Programose Autodesk Revit ir Revit Architecture atsirado galimybė dirbti su laiptais, sudarytais iš atskirų komponentų. Tai suteikia daugiau lankstumo, modeliuojant pastatus su sudėtingų tipų laiptais ir ruošiant jų dokumentaciją. Laiptines, laiptų aikšteles ir atraminius komponentus dabar galima redaguoti, nepriklausomai vienas nuo kito. Patobulintos laiptų anotacijos ir jų vizualinio pateikimo būdai.

 

Patobulintas turėklų modeliavimas

Programose Revit ir Revit Architecture patobulintas darbas su turėklais užtikrina didesnį jų sudarymo tikslumą. Nauji instrumentai leidžia patogiau kurti perėjimus ir išsikišimus. Viršutinius turėklus galima redaguoti atskirai, o tai palengvina jų atvaizdavimo kontrolę.

 

Statybinis modeliavimas – detalės

Patobulintos darbo su detalėmis funkcijos suteikia vartotojui daugiau informacijos apie statybos technologijas. Pastato detates galima apjungti, pašalinti ir atstatyti. Galimybė padalinti objektus ir manipuliuoti jais, išlaikant ryšius, leidžia tiksliai formuoti kompleksinius projektinius modelius.

 

Statybinis modeliavimas – surinkimai

Programos Autodesk Revit ir Revit Architecture išplėstos statybinių surinkimų modeliavimo galimybės. Vartotojai gali patalpinti surinkimus projektiniuose lapuose, o taip pat lengvai išsaugoti surinkimo vaizdus, pašalinus originalų surinkimą. Be to, dabar surinkimus galima eksportuoti į Industry Foundation Class (IFC).